FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2559290
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Apr 23, 2026 @ 19:38:16 |
| SCORE | 2111 |
|---|
| FPS | 35 |
|---|
| 3D Renderer | AMD Radeon AI PRO R9700 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.344 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 9950X 16-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | AMD Radeon AI PRO R9700 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-7551 - SUB: 1DA2-E499 - REV: C0 |
|---|
| graphics driver | AMD Software: Adrenalin Edition 26.3.1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 75 °C |
|---|
| max hotspot temperature | 94 °C |
|---|
| core clock | min: 264 MHz - max: 2646 MHz |
|---|
| max power | 311 W |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-13C0 - SUB: 1043-8877 - REV: C1 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 128 W |
|---|