FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2563201
FurMark (VK) Submitted by MatroDaVinci on Apr 24, 2026 @ 21:22:49 |
| SCORE | 16566 |
|---|
| FPS | 276 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5080 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 3440x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 9800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | Zotac RTX 5080 AMP Extreme Infinity |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2C02 - SUB: 19DA-1762 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.21 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 66 °C |
|---|
| core clock | min: 2370 MHz - max: 2708 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (361 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-13C0 - SUB: 1043-8877 - REV: CB |
|---|
| max core usage | 29 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 2200 MHz |
|---|
| max power | 67 W |
|---|