FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2612899
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 8, 2026 @ 07:16:59 |
| SCORE | 4313 |
|---|
| FPS | 72 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 566.07 |
|---|
| Resolution | 3440x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700H |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Iris(R) Xe Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-46A6 - SUB: 1043-275D - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6790 |
|---|
| max core usage | 7 % |
|---|
| core clock | min: 300 MHz - max: 400 MHz |
|---|
| max power | 11 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2860 - SUB: 1043-275D - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 1066 MHz - max: 1980 MHz |
|---|