FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2616510
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 9, 2026 @ 06:56:56 |
| SCORE | 14458 |
|---|
| FPS | 240 |
|---|
| 3D Renderer | AMD Radeon RX 9070 XT |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 Core Profile Context 26.5.1.260408 |
|---|
| Resolution | 3440x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-14700K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1458-D000 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6129 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 1600 MHz - max: 1600 MHz |
|---|
| max power | 78 W |
|---|
| GPU1 | SAPPHIRE RX 9070 XT Nitro |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-7550 - SUB: 1DA2-E489 - REV: C0 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 54 °C |
|---|
| core clock | min: 155 MHz - max: 2262 MHz |
|---|
| max hotspot temperature | 77 °C |
|---|
| max power | 330 W |
|---|