FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2621834
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 10, 2026 @ 14:39:00 |
| SCORE | 4270 |
|---|
| FPS | 71 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i5-12400F |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | Zotac RTX 3070 Ti AMP Holo 8G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2482 - SUB: 19DA-1653 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 76 °C |
|---|
| core clock | min: 1606 MHz - max: 1800 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (310 W) |
|---|