FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2622035
FurMark (GL) Submitted by NoDownVLT on May 10, 2026 @ 15:30:46 |
| SCORE | 11319 |
|---|
| FPS | 187 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 3440x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-14600K |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19044 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1462-7D98 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7082 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 700 MHz - max: 700 MHz |
|---|
| max power | 91 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2C05 - SUB: 1458-41D2 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 97 % |
|---|
| max core temperature | 83 °C |
|---|
| core clock | min: 2122 MHz - max: 2760 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP |
|---|