FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2622104
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 10, 2026 @ 15:46:06 |
| SCORE | 6951 |
|---|
| FPS | 115 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 591.59 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i5-13600KF |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 7377-1500 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.59 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 75 °C |
|---|
| core clock | min: 2296 MHz - max: 2610 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (285 W) |
|---|