FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2622292
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 10, 2026 @ 16:36:05 |
| SCORE | 3599 |
|---|
| FPS | 59 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 5600 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | GIGABYTE RTX 3070 Ti Gaming OC 8G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2482 - SUB: 1458-408F - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 87 % |
|---|
| max core temperature | 76 °C |
|---|
| core clock | min: 1726 MHz - max: 1890 MHz |
|---|
| max power | 106 % TDP (320 W) |
|---|