FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2623146
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 10, 2026 @ 20:55:19 |
| SCORE | 4802 |
|---|
| FPS | 79 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700 |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | ASUS TUF Gaming RTX 4070 SUPER OC 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 1043-8952 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 68 °C |
|---|
| core clock | min: 1486 MHz - max: 2566 MHz |
|---|
| max power | 100 % TDP (220 W) |
|---|