FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2623895
FurMark (GL) Submitted by SteveM42666 on May 11, 2026 @ 03:18:54 |
| SCORE | 1689 |
|---|
| FPS | 28 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-10700F CPU @ 2.90GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2182 - SUB: 1462-3750 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 67 °C |
|---|
| core clock | min: 1500 MHz - max: 1890 MHz |
|---|
| max power | 100 % TDP (120 W) |
|---|