FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2625360
FurMark (VK) Submitted by Shukat on May 11, 2026 @ 14:48:27 |
| SCORE | 16633 |
|---|
| FPS | 276 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5080 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 3440x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4680 - SUB: 1462-7D32 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7082 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 650 MHz - max: 650 MHz |
|---|
| max power | 36 W |
|---|
| GPU1 | Gainward RTX 5080 Phoenix GS |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2C02 - SUB: 10B0-F323 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 66 °C |
|---|
| core clock | min: 2618 MHz - max: 2782 MHz |
|---|
| max power | 118 % TDP |
|---|