FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2640158
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on May 15, 2026 @ 15:30:29 |
| SCORE | 3208 |
|---|
| FPS | 53 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.325 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-14600K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | MSI RTX 5070 Ti Gaming Trio OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2C05 - SUB: 1462-5315 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.74 |
|---|
| max core usage | 56 % |
|---|
| max core temperature | 67 °C |
|---|
| core clock | min: 2602 MHz - max: 2768 MHz |
|---|
| max power | 55 % TDP (159 W) |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2C05 - SUB: 1458-4183 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| max core temperature | 48 °C |
|---|
| core clock | min: 2490 MHz - max: 2490 MHz |
|---|
| max power | 17 % TDP (50 W) |
|---|