FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2640221
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 15, 2026 @ 15:47:03 |
| SCORE | 4902 |
|---|
| FPS | 81 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.21 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 5700X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-21C4 - SUB: 1462-C75A - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.21 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 56 °C |
|---|
| core clock | min: 1530 MHz - max: 1726 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (127 W) |
|---|