FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2640223
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 15, 2026 @ 15:47:31 |
| SCORE | 14943 |
|---|
| FPS | 248 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4080/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 7600X 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Gainward RTX 4080 Phoenix GS 16G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2704 - SUB: 10B0-F299 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.49 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 61 °C |
|---|
| core clock | min: 1980 MHz - max: 2506 MHz |
|---|
| max power | 122 % TDP (321 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1849-364E - REV: C7 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 64 W |
|---|