FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2640226
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 15, 2026 @ 15:48:23 |
| SCORE | 4877 |
|---|
| FPS | 81 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 591.86 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-6700 CPU @ 3.40GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-21C4 - SUB: 1462-C758 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.86 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 71 °C |
|---|
| core clock | min: 1530 MHz - max: 1650 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (132 W) |
|---|
| GPU1 | Intel(R) HD Graphics 530 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-1912 - SUB: 1043-8694 - REV: 6 |
|---|