FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2640248
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 15, 2026 @ 15:51:46 |
| SCORE | 3793 |
|---|
| FPS | 63 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 560.94 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 5600X 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 3070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2484 - SUB: 1458-404D - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 560.94 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 90 °C |
|---|
| core clock | min: 1636 MHz - max: 1920 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (270 W) |
|---|
| GPU1 | MuMu Virtual Display Adapter |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1F2DD-1127559 - SUB: 110D5559-110D5559 |
|---|