FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2640270
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 15, 2026 @ 15:57:02 |
| SCORE | 9761 |
|---|
| FPS | 162 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-10400F CPU @ 2.90GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2482 - SUB: 10DE-146A - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.49 |
|---|
| max core usage | 96 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 1590 MHz - max: 1786 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (289 W) |
|---|