FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2640296
FurMark (GL) Submitted by Prabesh on May 15, 2026 @ 16:03:16 |
| SCORE | 9715 |
|---|
| FPS | 161 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 576.88 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7735HS with Radeon Graphics |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-28E0 - SUB: 17AA-3D0A - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 576.88 |
|---|
| max core usage | 97 % |
|---|
| max core temperature | 77 °C |
|---|
| core clock | min: 1890 MHz - max: 2386 MHz |
|---|
| max power | 125 W |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-1681 - SUB: 17AA-3D0A - REV: A |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 2200 MHz - max: 2200 MHz |
|---|
| max power | 10 W |
|---|