FurMark ROG 2.10.2.0 - score ID: 2641884
FurMark ROG (GL) Submitted by Asus on May 15, 2026 @ 23:49:50 |
| SCORE | 7017 |
|---|
| FPS | 115 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 3440x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i9-13900H |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Iris(R) Xe Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A7A0 - SUB: 1043-1573 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6127 |
|---|
| max core usage | 4 % |
|---|
| core clock | min: 300 MHz - max: 300 MHz |
|---|
| max power | 62 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-28E0 - SUB: 1043-1573 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 78 °C |
|---|
| core clock | min: 1470 MHz - max: 1740 MHz |
|---|