FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2642059
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 16, 2026 @ 01:04:54 |
| SCORE | 6146 |
|---|
| FPS | 102 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 3440x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4680 - SUB: 1043-8882 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7085 |
|---|
| max core usage | 59 % |
|---|
| core clock | min: 700 MHz - max: 1500 MHz |
|---|
| max power | 70 W |
|---|
| GPU1 | ASUS RTX 3070 TUF Gaming OC 8G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2484 - SUB: 1043-87C1 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 81 °C |
|---|
| core clock | min: 1336 MHz - max: 1816 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP |
|---|