FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2643171
FurMark (GL) Submitted by Jezza on May 16, 2026 @ 09:55:39 |
| SCORE | 13313 |
|---|
| FPS | 221 |
|---|
| 3D Renderer | AMD Radeon RX 9070 XT |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 Core Profile Context 26.3.1.260320 |
|---|
| Resolution | 3440x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen AI Z2 Extreme |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | GIGABYTE RX 9070 XT Gaming OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-7550 - SUB: 1458-2424 - REV: C0 |
|---|
| graphics driver | AMD Software: Adrenalin Edition 26.3.1 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 59 °C |
|---|
| max hotspot temperature | 88 °C |
|---|
| core clock | min: 2497 MHz - max: 2751 MHz |
|---|
| max power | 368 W |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) 890M Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-150E - SUB: 1043-3359 - REV: C7 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 658 MHz |
|---|
| max power | 25 W |
|---|