FurMark ROG 2.9.0.0 - score ID: 2645883
FurMark ROG (GL) Submitted by uka on May 16, 2026 @ 22:49:26 | | SCORE | 9569 |
|---|
| FPS | 159 |
|---|
| 3D Renderer | AMD Radeon RX 9070 XT |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 Core Profile Context 26.5.2.260505 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 3900X 12-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
| | GPU0 | AMD Radeon RX 9070 XT |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-7550 - SUB: 1043-61A - REV: C0 |
|---|
| graphics driver | AMD Software: Adrenalin Edition 26.5.2 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 58 °C |
|---|
| max hotspot temperature | 83 °C |
|---|
| core clock | min: 126 MHz - max: 2408 MHz |
|---|
| max power | 317 W |
|---|
|