FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2646070
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on May 16, 2026 @ 23:49:35 |
| SCORE | 2191 |
|---|
| FPS | 36 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7840HS w/ Radeon 780M Graphics |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2860 - SUB: 1025-1679 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.49 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 76 °C |
|---|
| core clock | min: 1980 MHz - max: 2490 MHz |
|---|
| max power | 123 W |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) 780M |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-15BF - SUB: 1025-1679 - REV: C2 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 800 MHz - max: 800 MHz |
|---|
| max power | 26 W |
|---|