
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2646410
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 02:11:31 | | SCORE | 4823 |
|---|
| FPS | 80 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B81 - SUB: 1043-85A0 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 1570 MHz - max: 1620 MHz |
|---|
| max power | 100 % TDP (150 W) |
|---|
|