FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2646413
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 02:13:00 |
| SCORE | 4650 |
|---|
| FPS | 77 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 591.86 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 3600X 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-21C4 - SUB: 1043-877F - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.86 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 90 °C |
|---|
| core clock | min: 1486 MHz - max: 1620 MHz |
|---|
| max power | 100 % TDP (125 W) |
|---|