
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2646470
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 03:03:24 | | SCORE | 4793 |
|---|
| FPS | 79 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 560.94 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 3700X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B81 - SUB: 10DE-119D - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 560.94 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 78 °C |
|---|
| core clock | min: 1519 MHz - max: 1633 MHz |
|---|
| max power | 100 % TDP (149 W) |
|---|
|