FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2646517
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 03:33:13 |
| SCORE | 8935 |
|---|
| FPS | 148 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3080/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 5600X 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra 10G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2206 - SUB: 3842-3897 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.49 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 1800 MHz - max: 1980 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (379 W) |
|---|