
|
FurMark(x64) 2.3.0.0 - score ID: 2646652
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 04:36:25 | | SCORE | 3695 |
|---|
| FPS | 60 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 970/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 4.6.0 NVIDIA 560.94 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-3470 CPU @ 3.20GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 970 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-13C2 - SUB: 1462-3160 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 560.94 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 78 °C |
|---|
| core clock | min: 1102 MHz - max: 1140 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (200 W) |
|---|
|