FurMark ROG 2.10.2.0 - score ID: 2647314
FurMark ROG (GL) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 09:58:55 |
| SCORE | 8878 |
|---|
| FPS | 145 |
|---|
| 3D Renderer | AMD Radeon RX 6700 XT |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 Core Profile Context 25.10.30.02.250923 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 5700X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | SAPPHIRE RX 6700 XT Nitro 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-73DF - SUB: 1DA2-E445 - REV: C1 |
|---|
| graphics driver | AMD Software: Adrenalin Edition 25.10.30.02 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 71 °C |
|---|
| max hotspot temperature | 88 °C |
|---|
| core clock | min: 8 MHz - max: 2563 MHz |
|---|
| max power | 186 W |
|---|