FurMark(x64) 2.8.0.0 - score ID: 2649540
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 20:05:43 |
| SCORE | 3392 |
|---|
| FPS | 55 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 8600G w/ Radeon 760M Graphics |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B81 - SUB: 3842-6173 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 78 °C |
|---|
| core clock | min: 1405 MHz - max: 1924 MHz |
|---|
| max power | 100 % TDP (150 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon 760M Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-15BF - SUB: 1458-D000 - REV: 5 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 800 MHz - max: 800 MHz |
|---|
| max power | 49 W |
|---|