FurMark ROG 2.10.2.0 - score ID: 2649591
FurMark ROG (GL) Submitted by ttench on May 17, 2026 @ 20:20:40 |
| SCORE | 25140 |
|---|
| FPS | 417 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5080/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 9800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | ASUS RTX 5080 ASTRAL OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2C02 - SUB: 1043-89DE - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 91 % |
|---|
| max core temperature | 67 °C |
|---|
| core clock | min: 2926 MHz - max: 3202 MHz |
|---|
| max power | 114 % TDP (451 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-13C0 - SUB: 1849-364E - REV: CB |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 50 W |
|---|