FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2649717
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 17, 2026 @ 20:57:15 |
| SCORE | 13189 |
|---|
| FPS | 219 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 5800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 7377-1501 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.49 |
|---|
| max core usage | 97 % |
|---|
| max core temperature | 73 °C |
|---|
| core clock | min: 2476 MHz - max: 2746 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (285 W) |
|---|