FurMark(x64) 2.4.0.0 - score ID: 2650228
FurMark (GL) Submitted by JHenli on May 18, 2026 @ 00:08:51 |
| SCORE | 4709 |
|---|
| FPS | 83 |
|---|
| 3D Renderer | Intel(R) Arc(TM) A770 Graphics |
|---|
| 3D API | OpenGL 4.6.0 - Build 32.0.101.8724 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i5-12400 |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel Arc A770 Limited Edition |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-56A0 - SUB: 8086-1020 - REV: 8 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.8724 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 78 °C |
|---|
| core clock | min: 2100 MHz - max: 2470 MHz |
|---|
| max power | 223 W |
|---|