FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2651105
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 18, 2026 @ 09:02:34 |
| SCORE | 5149 |
|---|
| FPS | 85 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 591.86 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) Ultra 9 285K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-7D67 - SUB: 1043-88EF - REV: 6 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.8425 |
|---|
| max core usage | 4 % |
|---|
| core clock | min: 1850 MHz - max: 2000 MHz |
|---|
| GPU1 | GIGABYTE RTX 4070 SUPER WindForce 3 OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 1458-413B - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 66 °C |
|---|
| core clock | min: 1756 MHz - max: 2506 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP |
|---|