FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2651330
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 18, 2026 @ 10:51:44 |
| SCORE | 6237 |
|---|
| FPS | 103 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i9-14900K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1462-7E06 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7085 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 1650 MHz - max: 1650 MHz |
|---|
| max power | 59 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 1462-E13C - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 76 °C |
|---|
| core clock | min: 1770 MHz - max: 2640 MHz |
|---|
| max power | 108 % TDP |
|---|