FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2652780
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 18, 2026 @ 18:26:27 |
| SCORE | 1307 |
|---|
| FPS | 21 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-21C4 - SUB: 1462-C75A - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.49 |
|---|
| max core usage | 80 % |
|---|
| max core temperature | 63 °C |
|---|
| core clock | min: 1530 MHz - max: 1800 MHz |
|---|
| max power | 106 % TDP (132 W) |
|---|