FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2653709
FurMark (GL) Submitted by JSL on May 18, 2026 @ 23:16:52 |
| SCORE | 8168 |
|---|
| FPS | 136 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4080 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.49 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i9-14900K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | GIGABYTE RTX 4080 SUPER Gaming OC 16G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2702 - SUB: 1458-4140 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.49 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 62 °C |
|---|
| core clock | min: 1756 MHz - max: 2596 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (322 W) |
|---|