FurMark(x64) 2.5.0.0 - score ID: 693555
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Jan 14, 2025 @ 22:13:19 |
| SCORE | 17718 |
|---|
| FPS | 294 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.3.289 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | ASUS TUF Gaming RTX 4070 Ti OC 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 1043-88A3 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 566.36 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 76 °C |
|---|
| core clock | min: 2446 MHz - max: 2730 MHz |
|---|
| max power | 104 % TDP (285 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1043-8877 - REV: CB |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 41 W |
|---|