FurMark(x64) 2.8.2.0 - score ID: 1347817
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Jul 8, 2025 @ 22:33:11 |
| SCORE | 7920 |
|---|
| FPS | 131 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 576.88 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 9800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
|
| GPU0 | Zotac RTX 3070 Ti AMP Holo 8G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2482 - SUB: 19DA-1653 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 576.88 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 1620 MHz - max: 1830 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (310 W) |
|---|