FurMark(x64) 2.9.0.0 - score ID: 1641677
FurMark Knot (VK) Submitted by 1 on Sep 29, 2025 @ 12:35:16 |
| SCORE | 3187 |
|---|
| FPS | 53 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.312 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700H |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Iris(R) Xe Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A7A0 - SUB: 103C-8BBE - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6790 |
|---|
| max core usage | 16 % |
|---|
| core clock | min: 300 MHz - max: 300 MHz |
|---|
| max power | 28 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2820 - SUB: 103C-8BBE - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 71 °C |
|---|
| core clock | min: 1980 MHz - max: 2490 MHz |
|---|