FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2502740
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 9, 2026 @ 01:29:33 |
| SCORE | 10992 |
|---|
| FPS | 183 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 591.86 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | GIGABYTE RTX 4070 SUPER WindForce 3 OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 1458-413B - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.86 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 1920 MHz - max: 2506 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (220 W) |
|---|