FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2502744
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 9, 2026 @ 01:31:51 |
| SCORE | 3244 |
|---|
| FPS | 53 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-4770 CPU @ 3.40GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2184 - SUB: 10DE-2184 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 95 % |
|---|
| max core temperature | 74 °C |
|---|
| core clock | min: 1530 MHz - max: 1846 MHz |
|---|
| max power | 104 % TDP (125 W) |
|---|
| GPU1 | Intel(R) HD Graphics 4600 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-412 - SUB: 1458-D000 - REV: 6 |
|---|