FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2502774
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 9, 2026 @ 01:46:17 |
| SCORE | 12126 |
|---|
| FPS | 202 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 5800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | PNY RTX 4070 Ti SUPER Verto OC 16G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 196E-141F - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 97 % |
|---|
| max core temperature | 65 °C |
|---|
| core clock | min: 1860 MHz - max: 2626 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (290 W) |
|---|