
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2502791
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 9, 2026 @ 01:56:53 | | SCORE | 5473 |
|---|
| FPS | 91 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-6700K CPU @ 4.00GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B81 - SUB: 1462-3302 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 68 °C |
|---|
| core clock | min: 1582 MHz - max: 1848 MHz |
|---|
| max power | 82 % TDP (186 W) |
|---|
|