FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2502809
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 9, 2026 @ 02:09:19 |
| SCORE | 2965 |
|---|
| FPS | 49 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4080 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i9-14900HX |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 28000 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A788 - SUB: 103C-8C76 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 31.0.101.4953 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 700 MHz - max: 700 MHz |
|---|
| max power | 48 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4080 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-27E0 - SUB: 103C-8C76 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 64 °C |
|---|
| core clock | min: 736 MHz - max: 1666 MHz |
|---|