FurMark(x64) 2.5.0.0 - score ID: 2502820
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 9, 2026 @ 02:15:46 |
| SCORE | 4846 |
|---|
| FPS | 80 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 4.6.0 NVIDIA 581.42 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2666 v3 @ 2.90GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-21C4 - SUB: 1462-C75A - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 581.42 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 74 °C |
|---|
| core clock | min: 1530 MHz - max: 1680 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (125 W) |
|---|