FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2608875
FurMark (GL) Submitted by sdeluxe64 on May 7, 2026 @ 04:21:34 |
| SCORE | 13194 |
|---|
| FPS | 219 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 11th Gen Intel(R) Core(TM) i9-11900KF @ 3.50GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 18362 |
|---|
|
| GPU0 | Inno3D RTX 4070 Ti SUPER Twin X2 16G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 1771-10DE - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 50 °C |
|---|
| core clock | min: 2430 MHz - max: 2610 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (285 W) |
|---|