FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2608895
FurMark (GL) Submitted by anonymous on May 7, 2026 @ 04:37:16 |
| SCORE | 12917 |
|---|
| FPS | 215 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.36 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 9800X3D 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | ASUS TUF Gaming RTX 4070 Ti OC 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 1043-88A3 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.36 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 77 °C |
|---|
| core clock | min: 2370 MHz - max: 2730 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (289 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-13C0 - SUB: 1043-8877 - REV: CB |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 46 W |
|---|