FurMark ROG 2.10.2.0 - score ID: 2608902
FurMark ROG (GL) Submitted by ReviXDDD on May 7, 2026 @ 04:42:02 |
| SCORE | 6538 |
|---|
| FPS | 108 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-8700 CPU @ 3.20GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B82 - SUB: 1043-8620 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 78 °C |
|---|
| core clock | min: 1608 MHz - max: 1924 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (184 W) |
|---|