FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2608931
FurMark (GL) Submitted by Brian on May 7, 2026 @ 04:56:55 |
| SCORE | 6112 |
|---|
| FPS | 101 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i9-14900KF |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 1043-8987 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 98 % |
|---|
| max core temperature | 76 °C |
|---|
| core clock | min: 1696 MHz - max: 2626 MHz |
|---|
| max power | 109 % TDP (287 W) |
|---|